Restaurant Programı

kolaysiparisRestaurant programında, satış yazılımı açık kaynak noktası ile perakende işletmelerin ve restoranların yazarkasa olarak çalışması için öncelikle kullanılır, ancak bu kategoride bazı açık kaynak kodlu yazılımlar, kapalı kaynak çeşitliliği işlevselliğinden yoksun olabilir. Çünkü tek yönlü bir program kullanıldığında yazılım doğru noktayı bulmada zorlanabilir. Bunun için en iyi açık kaynak noktası, kasa sistemi ve set fiyatlarına öğeler eklemekle sınırlı kalmaz. Birçok iş siparişin alınmasından ödemeye kadar bir düzen içinde gerçekleştirilir. Pos yazılımları ile restaurant programını karşılaştırmak gerekir. Ayrıca üründen memnun olmayan, geri dönmek isteyen müşterileri karşılamak için geri ödeme işlevi olmalıdır. Bu sistemin restauranta giren tüm malları takip etmesi de gerekir. Depolar aracılığı ile kontrol edilebilir bir sistem kazandırılmalıdır.

Restaurant Programı Avantajları

İşletmeler her zaman kendi ürün yelpazesini genişletiyor ve bu nedenle de restaurant programını da esnek tutması gerekiyor. Garsonlar kısa sürede restauranta giren kişilerden sipariş alarak ürün ve hizmet satmaya başlar. Yönetici de tüm bu hareketleri sistemin veri tabanından izleyebilir. Fiyatlandırmanın da doğru halkalar sağlamak için ayarlanmış olması gerekir. Set satış fiyatlarına yardımcı olmak için bazı programlara yöneticiler karar verebilir. Aynı zamanda sistemde kar yüzdesini de görmeye izin veren bir yapı kurulur.

Alınacak tüm öğelere kadar analiz yapan sistemde hiç bir aksaklık çıkmaz. Restaurant programı sayesinde anlık veri akışı sağlanabilir. Mutfak kısmı yani üretilme aşamasında, mutfakta bulunan ekran son derece anlaşılır ve net bir dil ile ifade edilir. Hangi masaya hangi siparişin hazırlanması gerektiği, o siparişin hangi çalışandan aktarıldığı gibi bigiler kontakt olarak işleme alınır. Bu program yüksek kapasitede çalışanlar için kutsal kâse değerindedir. Entegre sisteme istenilen özellikle yazılımlar dahilinde eklenebilir.