Restaurant Pos Sistemi

eptGloballeşen dünyada herşeyin akıcı bir şekilde ilerlemesi için gerekli cihazlara teknolojik donanım adı veriyoruz. Restaurant POS sistemine geçmeden önce POS kelimesinden bahsedelim. POS; Point Of Sale kelimesinden gelir ve baş harflerinin alınmasıyla oluşmuştur. Türkçe karşılığı ise ”Satış Noktası” olarak geçer. Restaurant Pos sistemi büyük kolaylıkların ve müşterilere hızlı hizmetin baş mimarlarındadır. Peki, bu sistemlerin faydaları nelerdir? İlk olarak Restaurantta bulunan müşterilerin vermiş oldukları siparişler, garson tarafından not alınıyor ve mutfağa bildiriliyordu. Yani garson her sipariş için mutfağa gitmeli ve bunları o bölüme bildirmeliydi. Bu hem iş gücünün fazla olmasını hemde müşterinin yemek için daha fazla beklemesini gerektiriyordu. Lakin Restaurant Pos sistemleri bunu ortadan kaldırdı. Anlık olarak bu cihazları kullanan işletmeler, siparişi cihaza giriş yapabiliyor ve sipariş otomatik olarak mutfağa gidiyor. Android ve İOS tabanlı sistemlerde çalışan bu aygıtlar kablosuz ağ ile birbirine bağlı konumdadır. Her garsona özel bir numara veya kod ile hangi siparişin hangi garsondan hangi masaya gittiğinin kaydı Restaurant Pos sistemi ile tutulabiliyor.

Restaurant Pos Sistemi Kullanmanın Yararları Nelerdir?

  • Tek bir tıkla siparişi mutfak bölümüne iletebilir, iş gücünden tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Görünüm ve kullanım kolaylığı olarak işletmenizin imajını arttırabilirsiniz.
  • Özellikle büyük restaurantlarda sipariş karmaşının önüne geçerek, günlük tabloyu anlık olarak inceleyebilirsiniz.
  • İşletmeniz Yemek Sepeti gibi sitelere üye ise, Pos sisteminizle burada ki üyeliğinizi entegre edebilirsiniz.
  • Paket servis hizmeti olan işletmeler Pos üzerinden servis takibini basit bir şekilde yapabilir.
  • Akıllı menü sayesinde özel bir eğitim alınmadan kolaylıkla kullanılabilir bir sistem ile profesyonelliğe bir adım atabilirsiniz.
  • Adetli, porsiyonlu satış imkanının yanı sıra işletmenizin tüm şubeleri ile bağlı bir sistem dahilinde çalışabilirsiniz.

CRM yazılım kodlarıyla heran yeni özellik eklenebilme konumunda olan Restaurant Pos sistemleri ile işinizi kolaylaştırın.