Cafe Restaurant Otomasyonu

Bize Ulaşın: (0216) 599 00 45

Cafe-Restaurant-OtomasyonuSatış sistemi, genellikle bir müşterinin bilgilerini alır onu doğrular, para transferi başlar ve satışı onaylar. Satış işlemi, tüm bunlar için gerekli donanım ve yazılım ile sağlanır. Bu hizmet sıklıkla, satış sisteminin alanına bağlı olarak, birkaç saniye içinde gerçekleşir. Çeşitli şekillerde satış sistemlerinin farklı noktaları vardır ve cafe restaurant otomasyonu sağlanarak çalışmanın ana hedefi belirlenir.

Otomasyon okuyucu görevinde olabilir ve bazı durumlarda telefon hattına bağlı olarak, perakende ortamında kullanılacak kadar basit bir işlev görür. Bunlar genellikle sistemlerinin en ucuzudur. Cafe restaurant otomasyonunu daha karmaşık hale getiren şey, pek çok baskı yeteneği olan hesap makinesi gibi görünse de, verilen bilgiyi doğrulamak için bir ağ veriler aktarılır. Bilgiler gönderilen kaynaktan, mutfağa iletilir ve siparişler mutfaktaki bir ekranda görülerek hazırlanır. Bu zamandan ve emekten kar anlamına gelir.

Sistemin Ana Hatları Nelerdir?

Satış sisteminin önemli bir perakende noktası olduğu bilinir. Finansal bilgi alma yeteneğine sahip olan cafe restaurant otomasyonu yazarkasa ile tam entegre bir sistem olarak çalışabilir. Bu gibi durumlarda, genellikle bilgiyi doğrulayan bir sunucuya bağlanmak için kullanılan özel bir şebeke hattı bulunmaktadır. Dolayısıyla, POS makinesi kullanımı bu tür basit bir bağımsız cihazı kullanan sistemlere göre çok daha verimli olabilir.

Restoranda bazı durumlarda, sistem birden fazla şeyi yapacak olan yazılımlar ile güçlendirilir. Örneğin, restoranlarda kart okuyucuların içine çalışan bilgisi, indirim yapılan ürünlerin tanımı, elektronik mutfak iletisi gibi detaylar entegre edilir.

Girilen tüm veriler emir sayılır ve sunucu tarafından gerekli yerlere aktarılır. Bu düzen hazır şekilde sunucudan satışları izler ve zaman bildirmek için kişi kaydını tutar. Tablo kontrol etmek için hazır olduğunda, aynı şekilde kasaya iletilen verilen POS cihazından ödemeleri işlemek içinde kullanılabilir.

Bize Ulaşın: (0216) 599 00 45